Категорії
 
 
 
 
 
вівторок, 6. липня 2021
Кобури для прихованого носіння. 6 + 1 порада, як вибрати правильну кобуру

Ви вирішили, що хочете носити з собою зброю? Ви запитуєте себе ЯК? і ДЕ? Тоді читайте далі. Ви потрапили в потрібне місце. Сьогодні ми поговоримо про кобури для прихованого носіння зброї. Не тільки про те, що визначає вибір, а й про те, які є варіанти. Ми продовжуємо серію статей про вибір правильної кобури.

Кобури для прихованого носіння призначені для прихованого носіння пістолета. Ви також можете зустріти англійський термін IWB (Inside the Waist Band). Він являє собою внутрішню систему носіння зброї - кобура розташовується між нижньою білизною і штанами. Найчастіше вони кріпляться до поясу за допомогою металевої кліпси, пряжки або кріплення. Комфорт носіння з кобурою IWB залежить не тільки від якості та матеріалів самої кобури, а й від її положення та звички.

Значну роль відіграє і сам пістолет - його розмір і вага. У будь-якому випадку, кобура IWB є ідеальним рішенням для людей, які шукають безпечну та ефективну систему прихованого носіння зброї. Кобури для прихованого носіння є одними з найпопулярніших типів.

Найчастіше використовуються поясні кобури, кобури на гумці (так звані нагрудні кобури) або кобури під пахву. Однак існують і більш специфічні кобури, наприклад, кобури на щиколотку, кишенькові кобури, кобури-підвіски... Окрему категорію складають сумки та підсумки, про які ми розповімо в окремій статті.

"Перевагою прихованого носіння є можливість обирати, чи хочемо ми реагувати на ситуацію, чи ні".

Чому не варто недооцінювати вибір кобури?

Для того, щоб мати можливість реально впоратися з компрометуючою і кризовою ситуацією, вам необхідно носити зброю в якісній кобурі, щоб ви завжди могли на неї покластися. Так, якісна кобура гарантує, що ваш пістолет не випаде, ви будете добре його відчувати і завжди знайдете його там, де він повинен бути. Витягування буде більш ефективним, і ви виграєте цінний час на реакцію. Які ж можливості дає нам система прихованого носіння?

Чесно кажучи, ідеальної кобури не існує. Це залежить від ваших індивідуальних потреб, вимог, можливостей і ситуацій, для яких вам потрібна кобура. Найкраще підійде комбінація з декількох кобур, але це вже тема для іншої статті. У будь-якому випадку, я рекомендую мати принаймні одну кобуру IWB для вашої зброї. Щоб допомогти вам вибрати найкращу для вас кобуру, потрібно відповісти на наступні питання...

Який матеріал кобури вибрати для прихованого носіння?

Чому я починаю з матеріалу? Тому що саме матеріал визначає не тільки зручність носіння та безпеку, але й ефективність використання в кризовій ситуації. І останнє, але не менш важливе - він також має великий вплив на захист самої зброї. На нашому ринку найчастіше можна зустріти кобури з нейлону, кайдексу, шкіри, пластику або комбінації деяких з цих матеріалів. Про матеріали ми вже розповідали в нашій минулій статті Чому кобура - це не просто кобура? Матеріал вирішує...

Запобіжник

Зазвичай ви не знайдете запобіжника на поясних кобурах для прихованого носіння. В основному це пов'язано з економією часу при виготовленні кобури. Зробити це якомога швидше і ефективніше. Однак у кобурах з кайдексу або шкіри може бути так званий утримуючий гвинт, який регулює опір при витягуванні. На гумових ременях і пахвових (горизонтальних) кобурах найчастіше є запобіжник для великого пальця, щоб запобігти самостійному переміщенню пістолета під час сильних рухів.

Кріплення

Найпоширеніші типи ремінних кріплень включають пластикову, сталеву або кайдексову пряжку, або систему, що застібається, яка дозволяє вставити сорочку або футболку перед кобурою і носити пістолет в штанах. Чим ширша кобура, тим краще вона сидить на поясі і прилягає до тіла. Але вона може тиснути. Тому ідеальний варіант - приміряти її в магазині. Ще одна важлива річ, яку точно не варто недооцінювати - це правильний вибір ременя. Найчастіше використовуються ремені 40 - 45 і 50 мм, виготовлені зі шкіри, неопрену, нейлону або різних варіацій, наприклад, нейлону, армованого пластиком тощо. Стандартний ремінь - 40 мм.

Тип кобури

Як кажуть, 100 людей = 100 смаків. Тому вибір типу кобури дуже індивідуальний. Важливо, щоб кобура підходила саме для вашого пістолета. Для того, щоб ефективно витягти пістолет, потрібно з першого разу правильно схопити його, тому кобура повинна бути зроблена так, щоб утримувати пістолет міцно і в правильному положенні. Якщо кобура неправильна і, як наслідок, неправильний хват, це може коштувати вам часу в кризовій ситуації, а ваша самооборона буде неефективною.

Спосіб носіння

Конкретно положення кобури на поясі відносно руки, що дістає пістолет. Для поясних кобур для прихованого носіння найчастіше використовуються положення від 11 год. - 4 години (де 12 година - це так зване носіння з додатком). Більше про положення кобури ми писали в статті "3 питання, які варто задати перед вибором правильної кобури". Я також зустрічав людей, які вважають за краще носити кобуру поперек тіла, щоб замаскувати силует пістолета, але з моєї практичної точки зору це не є ідеальним рішенням. Але про це іншим разом...

У випадку з пахвовими кобурами є лише два способи носіння - вертикальний і горизонтальний. В основному це залежить від розміру пістолета. Але при такому способі носіння важливо розподілити вагу пістолета, використовуючи плечовий ремінь і противагу.

Для гумових нагрудних ременів застосовується те ж саме, що і для поясних кобур, але без нахилу. Про те, що таке нахил, можна прочитати в цій статті https://berny.blog/sklon-puzdra-ano-ci-nie/ https://www.waragod.sk/podpazne-puzdra/

SWEAT GUARD (охоронця поту)

Для кобури для прихованого носіння Sweat guard є стандартом , який являє собою розширену частину кобури ззаду, що доходить до краю затвора пістолета. Його основна функція - запобігти прямому контакту зброї зі шкірою. Це запобігає потраплянню вологи (а також, наприклад, мастила) на шкіру, сорочку, футболку... Однак, для деяких типів кобур Sweat guard не є зручним з точки зору тривалого носіння.

Порада Берні на завершення

Носіння зброї - це не "ракетна" наука. Але знати, як правильно ним користуватися в кризовій ситуації, не так просто. Ось чому я особисто застосовую більш комплексний підхід до системи прихованого носіння. Люди, які мене знають, знають, що я сприймаю пістолет лише як один з інструментів захисту. Але одного інструменту - пістолета - недостатньо для ефективного захисту. Йдеться про матеріальну, фізичну та психологічну підготовку. Моє мислення можна описати так:

Самозахист (бойові мистецтва або спорт) + фізична підготовка + стрілецька підготовка + охорона здоров'я (перша медична допомога) + психологічна підготовка + юрист/правова обізнаність = основні елементи успішного захисту.

АД: пам'ятайте, що в реальній ситуації, якщо злочинець обирає місце, час і спосіб, ваші шанси будуть не більше 50%.

Пам'ятайте, що найкращий "захист" у будь-якій кризовій ситуації - це профілактика! Берні Моя мета - продавати знання та досвід, необхідні не тільки на природі, але й у повсякденному житті. Моя робота полягає в тому, щоб поширювати усвідомлення відповідальності та безпеки не тільки за себе, але й за своє оточення. Моя ідея полягає в тому, що життя занадто коротке, щоб робити те, що нам не подобається, і тому я допомагаю людям у сучасному швидкоплинному світі не тільки пізнавати магію і красу природи та нашу багату історію, але й розширювати їхні можливості.

Із серії про кобури для зброї

  1. Як вибрати правильну кобуру для зброї? Початок роботи
  2. 3 питання, які слід поставити перед вибором правильної кобури
  3. Чому кобура не схожа на кобуру? Матеріал вирішує
  4. Кобури для прихованого носіння. 6 + 1 порада, як правильно вибрати кобуру
  5. Носіння зброї в сумці. Так чи ні?
 

Додати коментар:

...

Додайте реакцію на коментар:

... Скасувати
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Повна (Desktop) версія